4 Золоті Правила Дизайну Інтерфейсу Користувача

Якщо ваша команда розробляє додаток для подорожей, важливо вивчити, як розроблялися інші програми для подорожей у минулому. Є уроки дизайну, які слід засвоїти з роботи, яку виконували інші раніше. Отже, дизайнер UX вирішує, як працює інтерфейс користувача, тоді як дизайнер інтерфейсу вирішує, як виглядає інтерфейс користувача. Це дуже спільний процес, і дві дизайнерські команди прагнуть тісно співпрацювати.

Чистий чорний та чистий білий кольори мають високу контрастність. Їх використання змушує очі користувачів швидко втомлюватися і знижує позитивне враження від рекламованого продукту. Це особливо критично, коли йдеться про читання тексту — неможливо вникнути у його суть, якщо прочитання дається фізично важко. Елементи, що розташовані близько один від одного, сприймаються більш пов’язаними, ніж ті, що знаходяться на деякій відстані. Таким чином, ми частіше сприймаємо окремі елементи групою, а не окремо.

Прагнучи розмістити в інтерфейсі якнайбільше категорій, меню, кнопок тощо, ви тільки завдасте йому величезної шкоди. Надто захаращений інтерфейс — це велика перешкода для його розуміння користувачем. Все, що може бути описано однією фразою, не повинно бути трьома. Зайві елементи та підкатегорії на головній сторінці теж ні до чого.

Good – Цілі: Найкращий Помічник У Плануванні Для Програмістів

При цьом UX-дизайнери такоже дбають про користувальницькмй інтерфейс програми, і саме тому люди часто плутаються, або ж взагалі не знаходять різниці між ними. Статистика показує, що 84% користувачів заповнюють як мінімум одну веб-форму на тиждень. Це головна сторінка сайту Medium, де добре виділено перший блок із кнопкою заклику до дії. В даному випадку візуальна ієрархія дотримується за допомогою різних шрифтів, зображення, розмірів, а також фоном у жовтому кольорі, що істотно впливає на увагу користувача. Основні правила веб-дизайну кажуть про те, що найчастіше текст є сенс вирівнювати по лівому краю.

правила створення гарних інтерфейсів

Швидше за все, багато користувачів навіть не ризикнуть на неї натиснути, оскільки їм буде незрозуміло, до чого призведе ця дія. Інтерфейс — це такий собі «місток» між користувачем і системою. За допомогою інтерфейсу користувач зможе пояснити системі, чого він хоче від неї, а система це виконає. Але що станеться, якщо цього розуміння між машиною та людиною не буде досягнуто? Найбільш якісно виконані додатки, можна так сказати, не мають інтерфейсу — це просто «живий контент».

Як ми вже визначили, зручний сайт повністю відповідає вимогам відвідувачів. Він має приємний дизайн, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, швидко завантажує сторінки, а також на нього можна без проблем зайти з будь-якого пристрою. Продукт тестується на реальних користувачах з метою виявлення проблем та недоліків. На основі результатів тестування дизайнери вносять необхідні зміни та вдосконалюють продукт. Тестування може бути як умовно «низького» рівня, так і «високого». Не можна не згадати, що зручний пошук на сайті позитивно впливає на лояльність користувачів, а також на ранжування ресурсу пошуковими системами, тому цим пунктом теж нехтувати не варто.

Бути Передбачуваним

Орієнтуючись на цілі, що переслідуються програмою, і призначення конкретного інтерфейсу, UI дизайнер займається підбором палітри кольорів і складанням оформлення. Важливо брати до уваги такий вагомий фактор, як психологія кольору, що значно впливає на людей. Відразу сказати загальну та фінальну вартість практично неможливо, т.к. В інших ситуаціях передбачуваність може бути нудною та нецікавою характеристикою, але не щодо інтерфейсу. Користувач, глянувши на той чи інший елемент інтерфейсу повинен відразу зрозуміти, як він поведеться у разі взаємодії.

Дизайнери оперують, в першу чергу, увагою і щоб наша робота не стала схожою на хаос, а дизайнер не став літописцем — необхідний чіткий, послідовний дизайн-процес. Давайте розглянемо, як Apple використовує закон Фіттса у своїх проектах, щоб правильно зрозуміти, що це означає. Отже, як ми писали вище, UX-дизайнер вирішує, як буде працювати інтерфейс, Інтерфейс додатків а UI-дизайнер вирішує, як буде виглядати користувальницький інтерфейс. Це паралельний процес, і дві команди дизайнерів, як правило, працюють в тісній співпраці. Ця робота лягає на дизайнерів користувальницького інтерфейсу (UI-дизайнер). Саме вони повинні вибирати колірні схеми і форми кнопок – ширину ліній і шрифти, які використовуються для тексту.

Етапи У Розробці Дизайну Ui

Інтерфейс користувача — це те, що має бути максимально зрозумілим для більшості людей. Якщо людина, відкривши програму або зайшовши на сайт, не зрозуміє, як ним користуватися, то понатискавши кілька секунд на різні кнопки навмання, розчарується та залишить ресурс. Зазвичай, користувачі очікують, що програми будуть працювати і виглядати певним чином.

правила створення гарних інтерфейсів

У найкращому дизайні повідомлення не повинно залишати жодних запитань у користувачів. Якщо ви розробляєте тему на замовлення клієнту, важливо задіяти її при розробці навіть найдрібніших деталей інтерфейсі. Якщо ви створюєете, наприклад, DJ додаток, котрий виглядає як мікшер, можна використати затерті і текстуровані кнопки, блискучі диски. Елемент управління, який не підтримує загальну концепцію, буде виглядати абсолютно неприродно, тому кожний новий компонент повинен відповідати загальній темі.

«узгодженість Поведінки Елементів Керування Інтерфейсу Користувача»

Ось чому інтерфейс має бути інтуїтивно зрозумілим і легким для використання. Вебсайт 2024 року також має бути адаптивним до різних пристроїв. Часи, коли користувачі переглядали сайти тільки на настільних комп’ютерах, уже давно минули. Зараз важливо, щоб сайт мав чудовий вигляд і функціонував відмінно як на смартфонах і планшетах, https://wizardsdev.com/ так і на ноутбуках і телевізорах. Закон Фіттса є важливою ідеєю в дизайні UI/UX, оскільки він допомагає дизайнерам зрозуміти, як люди взаємодіють з речами та інтерфейсами. Продумавши розмір і розташування кнопок і піктограм, дизайнери можуть створювати інтерфейси, які зручніші у використанні та працюють краще.

Ті хто працюють в UX-дизайні найбільш зацікавлені в очікуваннях користувачів. Всі події і взаємодії, які користувачі мали з кожним додатком раніше у своєму житті, допомагають встановити їх очікування щодо того, як інтерфейси повинні працювати. Якщо UX-дизайнер не знайомий з цими очікуваннями, він може ненавмисно спроектувати інтерфейсну взаємодію, яке здається їм логічним, але порушує загальноприйняті уявлення. Користувачам не подобається, коли інтерфейс поводиться зовсім інакше, ніж вони очікували, і це може негативно вплинути на їх роботу.

Крім того, інтерфейси повинні бути розроблені таким чином, щоб мінімізувати проблеми під час виникнення помилок. Надання швидких інструкцій з усунення проблем та відновлення є ключовим компонентом дизайну інтерфейсу користувача. Тримання користувачів під контролем також призводить до відчуття майстерності та досвіду. Складне введення займає багато часу та зменшує кількість дій, які може виконати користувач. Коли це можливо, спрощуйте вхідні дані, щоб мінімізувати кількість необхідних фізичних дій. Узгодженість є одним з найважливіших факторів при розробці інтерфейсу користувача.

правила створення гарних інтерфейсів

Якщо градація розмірів екрану обмежена, то використовуйте основні функції програми. Коли їх більше (різних розмірів) можна включити будь-які додаткові функції, котрі не увійшли у більш зжату версію, так як у вас з’являється можливість обіграти додатковий простір. Це поєднання елементів на сторінці, що створює унікальний дизайн, ніби елементи вирізані з журналу і вставлені на сайт. Колажі привертають увагу, надають сайту відчуття тактильності і можуть використовуватися для створення інтерактивних елементів або як акцент. Це означає, що досвід взаємодії кожного окремого користувача з вебсайтом має бути унікальним.

Наприклад, UX-designer може виконувати свою роботу одночасно для додатків на iOS і Android, однак, UI для них краще розробляти окремо, що дозволяє заздалегідь уберегтися від багатьох помилок. Якщо на сайтах ми в основному використовуємо мишу (крім стандартних функцій «копіювати/вставити» тощо), то в програмах і додатках найчастіше буває зручнішим керування з клавіатури. Дайте можливість користувачам вибрати той вид керування, який їм більше сподобається, та покажіть, яка функція якій комбінації клавіш відповідає.

Якщо у вас більше 25 варіантів, не забудьте про підказки всередині меню. Крім створення UI, потрібно приділяти час для UX (користувацький досвід), який формує враження користувача від взаємодії з інтерфейсом. Це 2 нерозривні напрямки, якщо ми говоримо про ефективність підсумкового інтерфейсу, особливо якщо проектуємо додаток.

Leave a Reply

Your email address will not be published.